Dane kontaktowe

ul. Marynarska 36
76-153 Darłówko

+48 94 314 21 92
+48 504 580 822
martusia.jakubowska@wp.pl

Rezerwacja Ośrodki

Okolice i atrakcje

Plaża

Plaża

Darłówko jako kurort nadmorski ma piękne plaże. Po dwóch stronach rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami, natomiast zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza.

Park wodny

Park wodny

Park Wodny "JAN" jako jedyny w Europie umożliwia korzystanie z dobrodziejstw wody morskiej przez cały rok. Połączenie zabawy dla rodziny z leczniczymi właściwościami wody morskiej klasyfikuje ten obiekt na szczycie piramidy obiektów o charakterze wypoczynkowo-rozrywkowo-leczniczych.

Latarnia Morska

Latarnia Morska

Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Gąski (około 40 km na zachód), a Latarnią Morską Jarosławiec (około 15 km na wschód). Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona do zwiedzania.

Zamek - Muzeum Książąt Pomorskich

Zamek - Muzeum Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, od 1930 roku muzeum.

Kościoły

Kościoły

Kościół św. Jerzego – piętnastowieczna gotycka jednonawowa budowla, wchodząca w skład dawnego szpitala św. Ducha dla trędowatych. Kościół św. Gertrudy – oryginalne (XV wiek) założenie gotyckiej architektury cmentarnej na planie sześcioboku z dwunastobocznym obejściem; całość nakryta dachem namiotowym z iglicą. Kościół Mariacki – rozpoczęcie budowy kościoła datuje się na 1321 r. W roku 1394 z funduszy księcia Bogusława VIII wzniesiono wieżę kościelną, a następnie dobudowano zakrystię i kaplice boczne. W kościele znajdują się sarkofagi książąt pomorskich

Port w Darłówku

Port w Darłówku

Warto wybrać się na spacer do portu w Darłówku. Można tam podziwiać jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów. Natomiast w porcie wschodnim możmy wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym lub na wyprawę wędkarską na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać piękne jachty.

Park linowy

Park linowy

Nowo otwarty park linowy w Darłówku zapewni wiele atrakcji wszystkim osobom zarówno młodzieży jak rodzinom z dziećmi. W park linowym nad Bałtykiem, czeka na gości aż 60 atrakcji linowych na 4 różnych trasach.

Każdy znajdzie co dla siebie

Każdy znajdzie co dla siebie

Darłowo jest to nadmorska miejscowość wczasowo-wypoczynkowa usytuowana przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Główne atrakcje to kąpieliska morskie, ładna, czysta plaża, niewielkie wydmy ,molo spacerowe, latarnia morska, bliskość sosnowych lasów oraz mikroklimat. Można łączyć wycieczki i spacery brzegiem morza z chodzeniem po lesie.